Siri سرانجام با iOS 7 از حالت بتا خارج می شود

زمانی که آیفون ۴ اس که تقریبا دو سال پیش عرضه شد قابلیت جدید Siri را معرفی کرد تنها به عنوان یک ابزار لوکس مطرح شد که باگ های مختلفی هم داشت. ارائه محتوای ضعیف، سرورهای نه چندان پایدار و غیره از جمله مشکلات این برنامه بود. در سال ۲۰۱۱ سیری تنها تعداد محدودی زبان شامل انگلیسی، فرانسه و آلمانی را پوشش می داد. اپل قطعا از مشکلات اولیه این برنامه با خبر بود و آن را در نسخه بتا عرضه کرد، پسوندی که تا الان باقی مانده است!

254546

از سال ۲۰۱۱، اپل به کندی این سرویس را توسعه می داد. در اوایل سال ۲۰۱۲، سیری زبان ژاپنی را نیز به لیست زبان های خود افزود و با انتشار سیستم عامل iOS 6 در اواخر ۲۰۱۲ این برنامه چندین زبان جدید را نیز پشتیبانی می کرد. اما با انتشار  iOS 7، این سرویس رابط کاربری جدید، عملکرد جدید و صداهای جدیدی را به شما ارائه می کند. بسیاری از خطاهای سرور و زمان های طولانی پردازش صدا که در روزهای نخستین رونمایی این سرویس موجب ناامیدی شده بودند برطرف شده اند. بدین ترتیب سرانجام با ارائه نسخه ۷ از سیستم عامل محبوب اپل شاهد خروج این برنامه از حالت بتا هستیم!

اواخر هفته گذشته اپل در صفحه رسمی سیری اعلام کرد که تمام اقدامات لازم را انجام خواهد داد تا این برنامه دیگر در نسخه بتا نباشد. در قسمت انتهایی این صفحه آمده:

سیری در حالت بتا تنها برای آیفون ۴اس، ایفون ۵، آیپد با صفحه نمایش رتینا، آیپد مینی و آیپاد تاچ(نسل پنجم) عرضه می شود و به دسترسی به اینترنت نیاز دارد. سیری در تمام مناطق با تمام زبان ها عرضه نخواهد شد و ویژگی ها بر اساس مناطق مختلف، متفاوت خواهد بود. استفاده از ترافیک موبایل نیز ممکن است انجام بگیرد.

اکنون این قسمت بدین صورت تغییر پیدا کرده:

سیری برای آیفون ۴اس و بالاتر، آیپد با صفحه نمایش رتینا، آیپد مینی و آیپاد تاچ (نسل پنجم) قابل دسترس است و به اتصال اینترنت نیاز دارد. سیری در تمام مناطق با تمام زبان ها عرضه نخواهد شد و ویژگی ها بر اساس مناطق مختلف، متفاوت خواهد بود. استفاده از ترافیک موبایل نیز ممکن است انجام بگیرد.

علاوه بر این، اپل صفحه Siri FAQs را حذف کرده که در آن اطلاعات و جزییاتی در مورد این سرویس قید شده بود. بنظر می رسد حالا که این سرویس از حالت بتا خارج شده است، اپل اطمینان دارد که این برنامه به خوبی کار می کند و نیازی به توضیحات اضافی نیست.

siri (1)siri (2)

iOS 7  بطور رسمی در ۱۸ سپتامبر منتشر خواهد شد و آیفون های جدیدی این کمپانی نیز در ۲۰ سپتامبر برای خریداران عرضه خواهند شد.

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران