گوگل واقعیت مجازی را به جای پلتفرمی تمرینی به کار می‌گیرد

واقعیت مجازی از زمانی که بر روی کار آمده توانسته راه‌کارهای زیادی را برای انواع و اقسام تکنولوژی داشته باشد. به عنوان مثال، در بیشتر مواقع از واقعیت مجازی در بازی‌های ویدیویی استفاده می‌شود و در برخی مواقع نیز دیدن فیلم و سریال با آن پیشنهاد می‌شود اما گوگل به دنبال این است تا با استفاده از پلتفرم Daydream در گوشی‌های اندرویدی، واقعیت مجازی را تبدیل به یک پلتفرم تمرینی کند.

به عنوان مثال، گوگل تصمیم دارد تا فرآیند درست کردن قهوه را توسط واقعیت مجازی به کاربر خود تمرین دهد. گوگل در این تمرین از دو نوع گروه استفاده کرده است. گروه اول از دستگاه قهوه ساز استفاده می‌کند و گروه دوم به وسیله‌ی فیلم‌های ویدئویی در یوتیوب نحوه‌ی درست کردن قهوه را مشاهده می‌کند.

به هر دو گروه فرصت کافی برای یادگیری داده شده و به نظر می‌رسد گروهی که از واقعیت مجازی برای درست کردن قهوه استفاده کرده است در نهایت موفق‌تر ظاهر شده و می‌توان از واقعیت مجازی برای تمرین نیز استفاده کرد. حتی کسانی که از واقعیت مجازی استفاده کرده‌اند در هنگام درست کردن قهوه اشتباه کمتری را انجام داده‌اند. طبیعتا با انجام یک آزمایش نمی‌توان به نتیجه گیری قطعی رسید اما گوگل معتقد است که می‌توان از واقعیت مجازی برای هدف‌های بالاتر و بهتر نیز استفاده کرد تا شاید روزی به همین وسیله بتوانیم آموزش‌های زیادی را تدارک ببینیم.

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران