برنامه‌ی Google Play Service از ۵ میلیارد دانلود فراتر رفت

گوگل امروز رسما اعلام کرد که تعداد دانلود‌های این برنامه از ۵ میلیارد دانلود فراتر رفته است. البته گوگل، برنامه‌های پیش‌فرض را نیز جزو دانلودی‌ها حساب می‌کند در نتیجه کسانی که گوشی جدیدی را خریداری کرده و این برنامه به صورت پیش‌فرض بر روی آن نصب شده نیز شامل این آمار می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که آمار منتشر شده مختص دانلود‌های انجام شده نبوده بلکه تعداد کسانی که از این برنامه استفاده کرده‌اند را نشان می‌دهد.

اگر بخواهیم این آمار را با دیگر برنامه‌ها مقایسه کنیم، برنامه‌ی Google Play Service در رتبه‌ی نخست قرار می‌گیرد. در واقع میزان استفاده‌ی کاربران از این برنامه تنها ۳ درصد از پر‌فروش‌ترین کنسول تاریخ را که پلی‌استیشن ۲ باشد شامل می‌شود.

این خبر همچنین با خبری که گوگل در رویداد I/O اعلام کرد منطقی به نظر می‌رسد. گوگل در این رویداد اعلام کرد که بیش از دو میلیارد دستگاه اندرویدی فعال با سرویس Google Play فعال هستند. بنابراین با اعلام این آمار که حتی گوشی‌های چینی نیز حساب نشده‌اند می‌توان گفت که اندروید دوران بسیار خوبی را پشت سر می‌گذارد.

اگر در مورد برنامه‌ی Google Play Services اطلاع ندارید باید به شما بگوییم که هر کاربری که بر روی گوشی اندرویدی خود وارد حساب کاربری جیمیل شود این سرویس را به صورت خودکار فعال می‌کند. در واقع Google Play Service بر روی اکثر گوشی‌های‌هوشمند امروزی به صورت خودکار فعال می‌شود و علت میزان استفاده‌ی ۵ میلیاردی آن نیز همین مورد است.

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران