سیستم‌های قدیمی امکان دریافت ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۰ را نخواهند داشت

امروز مایکروسافت در اقدامی عجیب اعلام کرد که از این پس تنها کسانی که از پردازنده‌های جدید استفاده می‌کنند می‌توانند به ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۰ دسترسی داشته باشند. بنابراین، از این پس کاربرانی که سیستم‌های قدیمی دارند و از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند نمی‌توانند ویندوز خود را آپدیت کنند و از قابلیت‌های جدید این نسخه از سیستم عامل ویندوز استفاده کنند.

به گفته‌ی مایکروسافت، چهار پردازنده‌ی  Atom Z2760, Atom Z2520, Atom Z2560 و Atom Z2580 شرکت اینتل نمی‌توانند به‌روز رسانی جدید ویندوز ۱۰ را دریافت کنند و مایکروسافت رسما تایید کرده که از این پس این چهار پردازنده قابلیت اجرای ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۰ را نخواهند داشت.

این بدان معناست که پردازنده‌های مورد اشاره تنها تا تاریخ ماه اوت ۲۰۱۶ به‌روز رسانی را دریافت کرده‌اند  و آخرین نسخه‌ی ویندوز برای آن‌ها نسخه‌ی ۱۶۰۷ بوده است. در چنین شرایطی که مایکروسافت تنها ۱۸ ماه پچ‌های امنیتی را برای آخرین نسخه‌ی ویندوز ارسال می‌کند، به نظر می‌رسد این نسخه نیز به زودی از دریافت پچ‌های امنیتی مایکروسافت منع خواهد شد اما خوشبختانه مایکروسافت نظر خود را تغییر داده و اعلام کرده که تمامی نسخه‌های ویندوز ۱۰ تا سال ۲۰۲۳ بچ‌های امنیتی مربوط را دریافت خواهند کرد.

با این حال، این که برخی از کاربران نمی‌توانند از قابلیت‌های جدید ویندوز ۱۰ استفاده کنند کمی ناباورانه است اما حتی شرکت اینتل نیز به صورت رسمی از پردازنده‌های مورد اشاره پشتیبانی نمی‌کند و نمی‌توان انتظار داشت مایکروسافت به پشتیبانی از آن‌ها ادامه دهد.

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران