گوگل کمپانی Boston Dynamics را خریداری کرد

 نیویورک تایمز گزارش داد که گوگل کمپانی بوستون داینامیکز، سازنده روبات های مرتبط با پروژه DARPA نظیر WildCat،Cheetah،Atlas، Petman،Big Dog را خریداری کرده است. اندی روبین نیز از ریاست بخش اندروید به بخش روبایتک گوگل انتقال خواهد یافت.

همچنین وی در توییتی به خلاصه ای از این ماجرا اشاره کرد و افزود “آینده عالی بنظر می رسد!”

البته قطعا همینطور خواهد شد، اما مساله ای که نگران کننده بنظر می رسد این است که اکنون یک شرکت تولید کننده روبات که همه جور روباتی را ساخته است با یک کمپانی که همه چیز را در مورد همه کس می داند ادغام شده و اصلا بعید نیست که روبات هایی مانند T-1000 را در آینده شاهد باشیم!

هنوز مشخص نیست که گوگل دقیقا چه مبلغی را برای خرید این شرکت پرداخت نموده است، اما مدیر عامل بوستون داینامیکز از دور اندیشی گوگل بسیار ذوق زده شده است!ROBOT-articleLarge

اگرچه این شرکت همواره از روابط نزدیکش با شرکای نظامی افتخار می کند اما بنظر نیم رسد گوگل قصد داشته باشد در این زمینه با این شرکت همکاری داشته باشد. همچنین این شرکت اشاره کرد که همکاری آنها جهت ساخت یک روبات دو یا چهار پا می باشد که بپرد، بالا برود و چنگ بیندازد(بگیرد).

خب شما چه فکر می کنید؟ آیا اول شاهد روبات پرنده سرویس تحویل کالای آمازون خواهیم بود یا روباتی مرتبط با سرویس Google Now که در جایی که شما حضور خواهید یافت آماده باشد و با کوله پشتی حاوی تمام چیزهایی که بدرد شما خواهد خورد به کمکتان بیاید؟!

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران