کشیده شدن انحصار طلبی تولید بازی به دنیای تلفن های هوشمند

باز هم یک رویایی دیگر همانند رویارویی های معروف سونی و سگا. این بار در زمینه تولید بازی برای تلفن های هوشمند و یا دنباله ای برای بازی های موجود. “بازی ها” مهم ترین زیرمجموعه برنامه های تلفن های هوشمند را تشکیل می دهند که علت اصلی آن نیز داشتن بیشترین گردش پول و درآمد از این بخش است و به گزارش “وال استریت ژورنال” اپل و گوگل هر دو در تلاش برای کسب بازی های پرطرفدار برای فروشگاه برنامه های خود و کشاندن توسعه دهندگان این بازی ها به سمت خود هستند و بدین منظور پیشنهاد ارائه تبلیغات چشم گیر و معرفی آن بازی در صفحه ابتدایی فروشگاه خود را در ازای کسب انحصار انتشار به توسعه دهندگان می دهند. همانند بازی Plants Vs. Zombies 2 که سال پیش اپل توانست یک انحصار ۲ ماهه را در انتشار آن نسبت به Play Store گوگل کسب کند.

 

پس از آن نوبت به نسخه جدید سری معروف Cut The Rope رسید تا مانند Plants Vs. Zombies 2 انحصار آن به اپل برسد و ظاهراً مذاکراتی هم از سمت Gameloft – خالق بازی های مشهوری مانند سری Asphalt – با اپل صورت گرفته بود که منجر به توافقاتی شده بود ولی نهایتاً تصمیم به انتشار همزمان آن برای iOS و Android گرفته شد و علت آن از سمت “گُنزاگ دو والوا” – رئیس بخش فروش و بازاریابی گیم لافت – “نبود دلیلی منطقی برای دادن انحصار انتشار” ذکر شده بود. با وجود همه این قضایا و انحصار طلبی های دهه های اخیر در زمینه بازی های کنسولی که منجر به تحت انحصار درآمدن برخی از کاراکترها و بازی های مشهور شده بود، ما امیدی به منتهی شدن نتیجه این رویارویی جدید به کسب انحصاری جدی از سمت هیچکدام از این شرکت ها نداریم. شما چطور؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

سلام ، من با این مقاله کاملا موافق هستم چون همین الان هم بازی Boom Beach برای iOS اومده ولی از نسخه آندروید فعلا خبری نیست . ممنون از سایت خوب شما

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران