ویندوز فون ۹٫۲ درصد از بازار اروپا را در اختیار دارد

بر اساس گزارشی که توسط یک شرکت اروپایی منتشر شده، ویندوز فون با کسب ۹٫۲ درصد از سهم ۵ بازار بزرگ در اروپا به بالاترین میزان فروش خود دست یافته است. این کمپانی میزان فروش سه ماهه منتهی به آگوست سال جاری را در نظر گرفته بوده که سهم دو رقمی این سیستم عامل را در فرانسه با ۱۰٫۸ درصد و در انگلستان با ۱۲ درصد نشان می دهد.

142954-640

دومینیک سانبو،  یکی از مدیران این کمپانی که وظیفه بررسی استراتژی ها را بر عهده دارد، می گوید، اگرچه اندروید با سهم ۷۰٫۱ درصدی خود بازار را تحت سلطه ی خود قرار داده اما بنظر می رسد رشد بیشتر آن کمی سخت شده باشد.

پس از سال ها رشد و افزایش سهم اندروید در بازار، اکنون این سیستم عامل به نقطه ای رسیده که به نظر می رسد رشد بیشتر واقعا سخت شده باشد. ناگفته پیداست که رشد بی حد و حساب اندروید ناشی از فروش بالای محصولات سامسونگ می باشد، اما این شرکت کره ای نیز با توجه به ورود رقبای جدیدی نظیر سونی، ال جی و نوکیا در بازار رقابت، سال به سال سهمی کمتر از بازار را از آن خود می کند.

دومینیک همچنین محبوبیت و رشد ویندوز فون را نیز مدیون گوشی های لومیای نوکیا می داند.

نوکیا با معرفی و عرضه گوشی های رده پایین تا متوسط نظیر لومیا ۵۲۰ و ۶۲۰ توانست نظر بسیاری را به سمت این سیستم عامل برگرداند.

اپل همچنان به رشد خود رد آمریکا ادامه می دهد و اکنون ۳۹٫۳ درصد از بازار این منطقه را در اختیار خود دارد. عرضه iPhone 5s و ۵c احتمالا این رقم را افزایش خواهد داد. در کشور ژاپن نیز اپل و اندروید به ترتیب ۴۸٫۶ و ۴۷٫۴ درد از بازار را در اختیار دارند.

بلک بری نیز اکنون با در اختیار داشتن تنها ۲٫۴ درصد از کل فروش در پنج بازار بزرگ اروپا و ۱٫۸ درصد از فروش منطقه آمریکا تقریبا به چشم نمی آید.

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران