ویندوز فون ۸٫۱ مجهز به مرکز اطلاع رسانی و دستیار شخصی

با هر بروزرسانی جدید، مایکروسافت نگرانی های بیشتر و بیشتری را برطرف می کند. بر اساس گزارش ها این غول نرم افزاری در حال کار بر روی آپدیت جدیدی می باشد که به عنوان ویندوز فون ۸٫۱ شناخته می شود و قرار است بخش اطلاع رسانی یا Notification Center و دستیار صوتی که چیزی شبیه به Google Now و Siri اپل می باشد را به کاربران ارائه دهد. این نسخه از ویندوز فون در ماه آوریل در جریان کنفرانس BUILD مایکروسافت نیز رونمایی خواهد شد.

lumia1520

اما سیستم هشداردهی یا همان نوتیفیکیشن مایکروسافت چگونه کار می کند؟ بر اساس منابع خبری، نحوه دسترسی به این بخش همانند اندروید و iOS خواهد بود و با کشیدن انگشت از قسمت بالا به پایین میسر خواهد بود. اگرچه این ایده منحصر بفرد نیست اما اگر حقیقت داشته باشد شاهد شباهت های بیشتری در بین این سیستم عامل ها خواهیم بود. البته با کشدن انگشت بصورت کوتاه وارد تنظیمات سریع یا  Quick Settings می شوید در حالی که با کشیدن انگشت به زمان بیشتر می توانید تاریخچه ی کاملی از اطلاع رسانی های خود را مشاهده کنید.

همچنین ویندوز فون ۸٫۱ جایی است که مایکروسافت کورتانا بالاخره رونمایی خواهد شد. این سرویس به شما امکان تعامل و شخصی سازی بیشتری را در موتور جستجوی بینگ می دهد. این دستیار صوتی با تمام توانش آمده تا رقابت شانه به شانه ای را با رقبای اصلیش داشته باشد.

و بالاخره چند ویژگی جدید دیگر نظیر تغییر حجم صدا بصورت مستقل، بدین صورت که صدای زنگ و مدیا بصورت جداگانه تغییر خواهند کرد. پشتیبانی وسیع تر از VPN، فیسبوک و توییتر در People Hub و نتایج جستجوی بینگ که آن را هر چه بیشتر به نسخه دسکتاپی اش نزدیک می کند. ایکس باکس موزیک و ویدیو نیز احتمالا در این نسخه جدا خواهند شد.

نوکیا در حال حاضر مشغول کار بر روی دو اسمارت فون است که با این نسخه از سیستم عامل ویندوز فون عرضه خواهند شد.

عالی میشه.دیگه هیچ مشکلی نداره با این کار.فقط نوکیا و ماکروسافت

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران