مشکل تازه ی کمپانی HTC با پتنت های نوکیا

بیچاره اچ تی سی! اینقدر مشکلات مختلف دارد که وقتی می شنوید این کمپانی برای مسائلی نظیر پتنت ها هم با سایر شرکت ها به مشکل بر می خورد واقعا دلتان می سوزد.

htc-one

بنظر می رسد اچ تی سی و نوکیا در گوشی های سری وان و برخی دیگر از گوشی های ساخت HTC به مشکل برخورده اند و نوکیا معتقد است برخی از پتنت هایش که به تازگی نیز ثبت شده به ناحق استفاده شده اند. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، اچ تی سی در حال حاضر با کمک کمپانی چیپ ساز کوالکام به دنبال راهی هستند تا قابلیت های دریافت و انتقال تماس را بوسیله قطعات رادیویی بهبود ببخشند، این دقیقا موضوعی است که نوکیا چندی پیش بر روی آن کار می کرده و اکنون به علت این عدم رعایت حقوق، از این اچ تی سی شکایت کرده است. اگر دادگاه رای خود را به نفع نوکیا صادر کند، احتمالا شاهد توقف فروش برخی از گوشی های اچ تی سی خواهیم بود.

جالب است بدانید که این نوع اتفاقات در گذشته هم روی داده است به طوری که نوکیا از پتنتی که در مورد میکروفن های مخصوص خود داشت شکایت کرد و اچ تی سی با ایجاد تغییراتی در گوشی های مورد نظر از این شکایت بدون خسارت خارج شد.

بنظر می رسد اچ تی سی یک کمپانی سازگار باشد و بنابراین در این شرایط سخت چاره ای بی اندیشد تا بیشتر از این وضعیتش خراب نشود!

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران