مایکروسافت به دنبال خرید تمام محصولات نوکیا

واو! خبری جنجالی از نیمه شب! خبری که می تواند جزء مهم ترین های ۳ سال اخیر باشد. مایکروسافت پس از آن همه جنجال بر سر گوگل، سامسونگ و اپل که با حقه های موشکافانه، سعی بر حذف آن ها از رقابت داشت، اینبار تصمیم گرفته تا در واقع کل زیر ساخت های نوکیا، دستگاه ها و خدماتش را به عنوان یک حق امتیاز از آن بخرد! بر اساس گفته نوکیا، کمپانی ردموند قرار است قیمتی نجومی به میزان ۳٫۷۹ میلیارد یورو (۴٫۹۹ میلیارد دلار) برای کسب و کار و ۱٫۶۵ میلیارد یورو (۲٫۱۸ میلیارد دلار) را برای تصاحب حق امتیاز به آن ها بپردازد.

مایکروسافت امیدوار است که این هم پیمانی و یکی شدن به افزایش محبوبیت آنها به عنوان بزرگترین سازنده ویندوز فون منجر خواهد شد. مدیر عامل استیو بالمر همچنین ادامه داد:” این گامی بزرگ و چشمگیر برای آینده است. این هم آیی که نوعی برد-برد برای کارمندان، سهام داران و مصرف کنندگان است، با ترکیب شدن دو تیم، موجب سود بردن و سهیم شدن مایکروسافت در تلفن های همراه خواهد شد و فرصت های متنوعی را برای هر مایکروسافت و شرکایش در تمام دستگاه ها و خدمات بوجود خواهد آورد.
با توجه به متن منتشر شده از خود شرکت، ۳۲۰۰۰ فرد (۴۷۰۰ نفر در فنلاند و ۱۸۳۰۰ شخص دیگر مستقیماً درگیر پروسه تولید محصول) به مایکروسافت انتقال داده خواهند شد. اگر گمان کرده اید که این تنها مولفه ویندوز فونی در بازار تلفن همراه است، اشتباه می کنید؛ مایکروسافت علاوه بر این از خانواده گوشی های آشا نیز استفاده خواهد نمود. افزون بر این، مایکروسافت ۱۰ سال پروانه استفاده غیر انحصاری از افکار و ایده های کمپانی فنلاندی و حقوق متقابل  برای استفاده از پتنت های سرویس مکان یابی HERE  را در اختیار خواهد داشت. اکنون که مایکروسافت امکان استفاده از برند نوکیا را بر روی محصولاتش خواهد داشت، همکار فنلاندی اش یعنی نوکیا، بر روی توسعه زیرساخت ها، طرح ریزی و ایجاد تکنولوژی های جدید تمرکز خواهد کرد.

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران