ماکت جدیدی از ساختمان دانشگاه هوافضای اپل

تصاویر جدیدی از سن خوزه مرکوری نیوز منتشر شده اند که نشان دهنده جزییات جدیدی از ساختمان دانشگاهی جدید اپل می باشند.این ساختمان که احتمالا زمانی در سال ۲۰۱۵ یا ۲۰۱۶ ساخته خواهد شد روز گذشته توسط یکی از مدیران ارشد اپل در مرکوری نیوز بصورت یک ماکت کامل نمایش داده شد.

Dai Sugano

هدف از طراحی این ساختمان مشارکت و پویایی می باشد. این مجموعه سیستمی با فضای آزاد بسیار مناسب را ارائه می کند به گونه ای که ممکن است شما امروز در ادارات یک سمت از دایره باشید و در زمانی دیگر در همین روز در نقطه ای دیگر از دایره قرار داشته باشید.

همچنان که اپل در انتظار رای نهایی شورای شهر Cupertino در تاریخ ۱۵ اکتبر برای توسعه و ساخت این ساختمان متفاوت می باشد، بنظر می رسد اکثر نقشه ها و طرح های زیرساختی در جای خود قرار گرفته و آماده هستند.

Dai Sugano   Dai Sugano

برخلاف مدل ها و طرح های مفهومی رندر شده ی قبلی که ناتمام بوده اند، این طرح جدید به تمامی جزییات توجه کرده و در واقع نمای تمام شده از پروژه ی اپل را نشان می دهد. در این تصاویر شما می توانید ساختمان دایره ای اصلی به همراه نمای شیشه ای و سیمانی و همچنین پارکینگ ها و سایر ساختمان ها که اکثرشان توسط پنل های خورشیدی پوشانده شده اند را ببینید.

شاید با دیدن این ساختمان های عجیب و غریب و طرح هایی که اپل برای آن ها دارد، وقتی بشنوید این پروژه نیاز به سرمایه ی ۲ میلیارد دلاری دارد اصلا تعجب نکنید! یکی از اهداف اپل و همچنین استیو جابز، در ساخت این ساختمان این بود که آن را تا حد ممکن از نظر مصرف انرژی بهینه طراحی کنند. ساختمان ها از تهویه مطبوع طبیعی بهره می برند تا بدین ترتیب در ۷۰ درصد از اوقات سال نیازی به تجهیزات تهویه نباشد. یکی از مسئولین این پروژه می گوید،  کل این مجموعه ۳۰ درصد انرژی کمتری از سایر ساختمان های دره سیلیکونی مصرف می کند.

screen-shot-2013-10-11-at-1-56-18-pm - Copy   Dai Sugano

از دیگر ویژگی های این مجموعه، مرکز تناسب اندام و زیبایی مجزا، پارکینگ های زیر زمینی، سالن جدا برای جلسات و ارائه ها و یک ساختمان R&D می باشد. همچنین تمامی درختانی که در حیاط این مجموعه مورد استفاده قرار گرفته اند توسط اپل بصورت دستچین انتخاب شده اند.

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران