قابلیت های سنسور تشخیص اثر انگشت iPhone 5S

بنظر می رسد بالاخره اپل می خواهد یک گوشی با قابلیت NFC را به بازارا عرضه کند. بر اساس اخبار جدید این تکنولوژی در قسمتی که سنسور تشخیص اثر انگشت قرار می گیرد وجود خواهد داشت.

یک مرکز ثبت اختراعات سال گذشته و اخیرا در آمریکا از یک دستگاه الکترونیکی با قابلیت اشتراک گذاری ارتباطات از فاصله نزدیک و ساختار سنسور مانند، صحبت کرده بود.

xl_iPhone-5S-conc22ept-624

این بدین معناست که می توانید از این قابلیت برای آنلاک کردن دستگاه خود و یا خرید از فروشگاه های مختلف نرم افزاری و یا خدماتی، استفاده کنید و همچنین احتمال اینکه آیفون جدید برای اولین بار در بین محصولات اپل دارای تکنلولوژی NFC باشد نیز بسیار زیاد است.

این ویژگی که این روزها دیگر در هر گوشی اندرویدی سطح بالا دیده می شود، از طریق یک چیپ مخصوص به کاربران آیفون این امکان را می دهد تا گوشی خود را با انواع هدفون ها و بلندگو ها همگام (pair) کنند و همچینن از آن برای پرداخت در ترمینال های وایرلس استفاده کنند.

این مرکز همچنین اعلام کرده زمانی که حالت سنسور فعال است می توان از آن برای دریافت اثر انشگت یا سایر اطلاعات مورد نیاز استفاده کرد. در حالی که در هنگام فعال بودن حالت NFC می توان از آن را دریافت و ارسال سیگنال ها بین دو دستگاه در تماس با هم استفاده کرد.

اپل تا کنون تمایلی به استفاده از تکنولوژی NFC نداشته ولی در عوض برنامه ی Passbook را در اختیار کاربرانش قرار داده تا همزمان اطلاعات کارت های فروشگاهی، بلیط های هواپیمایی و کوپن های مختلف را در یک برنامه نگهداری کنند.

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران