درآمد ۲ میلیارد دلاری مایکروسافت از اندروید!

بر اساس مطلبی که اخیرا توسط یکی از تحلیلگران منتشر شده، نشان می دهد که درآمد سالیانه مایکروسافت از پتنت های اندرویدی به ۲ میلیارد دلار می رسد که حاشیه سودی ۹۵ درصدی دارد.

xl_kitkatandroid - Copy

در چند سال اخیر مایکروسافت درآمد بخش های سرگرمی و دیوایس های خود را سود ده اعلام می کرد که ایکس باکس، ویندوز موبایل، Surface و پتنت های اندرویدی جزو این دسته هستند.

اما بر اساس نظر این تحلیلگر، تنها اندروید سود قابل توجهی را به این شرکت ارائه می دهد و همچنین مشکلات جدی موجود در سایر بخش های این کمپانی را می پوشاند. وی تخمین می زند که اگر درآمد مایکروسافت از اندروید را حذف کنیم، شاهد کاهش ۲٫۵ میلیارد دلاری درآمد خواهیم بود که ۲ میلیارد آن مربوط به بخش ایکس باکس است.

بنظر می رسد با توجه به نزدیک شدن زمان عرضه کنسول نسل بعد مایکروسافت، این کاهش درآمد بیشتر نیز بشود. البته باید گفت که این کاهش درآمد و افزایش هزینه ها در هر ۲ سازنده کنسول های بازی نرمال تلقی می شود، زیرا توسعه و عرضه مناسب کنسول های جدید نیازمند سرمایه گذاری بسیار زیادی است.

با این حال تبلت های Surface مایکروسافت نیز هزینه های زیادی بر دوش این غول نرم افزار گذاشته است.

اکثر تحلیلگران معتقدند که مایکروسافت باید یک فکر جدی در رابطه با بخش ایکس باکس خود کند، تا دوباره شکستی که در اوایل دهه گذشته به این شرکت، از سوی سونی و کنسول پلی استیشن ۲ تحمیل شد، تکرار نشود.ن آن

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران