بازگشت منوی Start به ویندوز

شرکت مایکروسافت پس از مدت ها به خواسته میلیون ها نفر از کاربران سیستم عامل ویندوز تصمیم به برگرداندن منوی Start به ویندوز گرفته است. این خبر در کنفرانس Build مایکروسافت اعلام شد و طی آن مایکروسافت اعلام کرد که منوی Start ای که به ویندوز بار خواهد گشت، ترکیبی از استایل ویندوز ۷ و ویندوز ۸، با همان سایز قبلی، به اضافۀ Live Tile های معروف ویندوز ۸ در یک سمت Start Menu می باشد.

 

همچنین طی این کنفرانس مایکروسافت از مد جدیدی رونمایی کرد که امکان اجرای برنامه های پیشرفته ویندوز ۸ را در پنجره هایی مستقل روی Desktop میسر می سازد که معرفی این مد به نوعی “بازگشت به اصل خویش” برای سیستم عامل ویندوز می باشد، چرا که Multi-Tasking از اهداف پایه ای ساخت و تولید این سیستم عامل به شمار می رود و مطمئناً تأثیر قابل توجهی در رضایت کاربران از پشتیبانی مایکروسافت خواهد داشت.

 

گرچه قابل ذکر است که این تغییرات که در آپدیت جدید ویندوز ۸٫۱ اعمال خواهند شد اختیاری خواهند بود و هنوز امکان داشتن منوی Start تمام صفحه به انضمام تمام برنامه های جانبی آن برای کاربران فراهم خواهد بود.

 

یک آپدیت مهم برای ویندوز ۸٫۱ در اواخر همین ماه میلادی منتشر خواهد شد، ولی ظاهراً قابلیت های ذکر شده جزئی از این آپدیت نخواهند بود و این قابلیت ها در آپدیت بعدی ویندوز ۸٫۱ که دیرتر ولی در همین سال میلادی منتشر خواهد شد به ویندوز اضافه می شوند.

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران