اپل از CarPlay رونمایی کرد + ویدئو

اپل به طور رسمی از رابط کاربری داخل اتومبیل خود به نام CarPlay رونمایی کرد که در مر حله اول عرضه به بازار، این رابط با اتومبیل های معرفی شده از شرکت های Ferrari, Mercedes-Benz و Volvo در نمایشگاه ژنو امسال سازگار خواهد بود. CarPlay به نحوی طراحی شده که به وسیله مرورگر صوتی تعبیه شده در آن و صفحه لمسی اش می توانید به سرویس های مختلف و ضروری iPhone و اتومبیل خود در کنار یکدیگر دسترسی داشته باشید. Contacts, Voicemail, Notifications, راهنمای حرکت و کنترل موسیقی از جمله این مواردند. همچنین امکان استفاده از برنامه های تولید شرکت های دیگر نیز وجود دارد، برای مثال هنگام عرضه اولیه امکان استفاده از سرویس های Spotify و iHeart Radio وجود دارد.

 

برای کنترل صوتی CarPlay دکمه ای فیزیکی بر روی فرمان اتومبیل تعبیه شده که با زدن آن CarPlay فعال خواهد شد. اپل اعلام کرده قبل از شروع عرضه CarPlay آپدیتی را جهت سازگاری گوشی ها با این رابط جدید ارائه خواهد کرد، با ذکر این موضوع که CarPlay فقط با دستگاه های مجهز به درگاه Lightning سازگار خواهد بود. علاوه بر این اپل اعلام کرده که سه شرکت مذکور تنها شرکت هایی نیستند که اتومبیل هایشان به این سیستم مجهز خواهد شد و در آینده شاهد محصولاتی سازگار با CarPlay از BMW, Ford, General Motors, Honda, Hyundai, Toyota و برخی دیگر از شرکت ها خواهیم بود.

 

در ویدئوی اولیه منتشر شده از CarPlay مشاهده می شود که امکان اتصال گوشی و رابط فعلاً تنها از طریق کابل Lightning امکانپذیر است ولی احتمالاً امکان اتصال با WiFi در آینده فراهم خواهد شد. نحوه ارتباط CarPlay با iDevice نیز از طریق تصویری با پروتکل ویدئویی H.264 می باشد که دستورات را از صفحه لمسی CarPlay شما دریافت کرده و از طریق این پروتکل به iDevice شما منتقل خواهد کرد.

 

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران