احتمال اضافه شدن مالتی تسکینگ دو پنجره ای به آیپد در iOS 8

طبق خبر جدیدی که از جانب خبرگزاری ۹to5mac منتشر شده است، احتمالاً در نسخه ۸ سیستم عامل iOS، قابلیت مالتی تسکینگ دو پنجره ای به امکانات آیپد اضافه شود.

 

این قابلیت امکانی را فراهم می سازد که کاربران به وسیله آن می توانند همزمان و به صورت Landscape دو برنامه را باز کرده و با آنها کار کنند، قابلیتی که مایکروسافت از آن به عنوان یکی از کمبودهای آیپد یاد می کند. طبق خبر منتشر شده، در این قابلیت، امکان تعامل دو برنامه با یکدیگر نیز وجود خواهد داشت. برای مثال شما می توانید ویدئوها، تصاویر و نوشته ها را از یک برنامه به برنامه دیگر منتقل نمائید.

 

گزارش ها حاکی از آنند که اپل در حال فراهم ساختن امکانات جدیدی برای توسعه دهندگان است که بتوانند برنامه هایی را تولید کنند و یا برنامه های موجود خود را به روز رسانی نمایند تا امکان تعامل با یکدیگر را داشته باشند. این حرکت اپل بدین معنی است که نهایتاً اپل آماده فراهم ساختن امکاناتی برای توسعه دهندگان است که بتوانند برنامه های رسمی ای تولید کنند که “امکان به اشتراک گذاری محتوا” را نیز داشته باشند.

در حال حاضر این قابلیت انحصاراً در حالت Landscape و برای آیپدهایی با صفحه نمایش ۹٫۷ اینچی در دست طراحی است و هنوز خبری مبنی بر طراحی این امکان برای آیپدهای مینی با صفحه نمایش کوچکتر منتشر نشده است، ولی به گفته منبع این خبر، به احتمال زیاد این قابلیت برای تبلت رونمایی نشده iPad Pro که دارای صفحه نمایشی ۱۲ اینچی خواهد بود نیز ارائه شود.

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران