اتصال USB جدید با ابعاد کوچکتر و از نوع C در راه است

گروه توسعه دهنده USB 3.0 امروز اعلام کردند که نسل جدید اتصال های یو اس بی، در دست ساخت می باشد. این اتصال جدید USB که از نوع C می باشد در واقع بر اساس نسخه های ۲٫۰ و ۳٫۱ توسعه پیدا می کند که منجر به طراحی پورت ها و دستگاه هایی با ابعاده کوچکتر و براق تر می گردد.

usb-type-c-connection-like-apple-lightning

این تکنولوژی جدید احتمالا در اواسط سال آینده رونمایی خواهد گردید و شباهت هایی با اتصال گر Lightning اپل نیز دارد، البته در ابعادی کوچک تر.

ویژگی های اصلی این فناوری جدید کابلی به شرح ذیل می باشد:

  • طراحی کاملا جدید که به خوبی با دستگاه های آینده نگرانه سازگاری دارد
  • ابعادی جدید و جمع و جور که مشابه USB 2.0 از نوع Micro-B می باشد
  • بهبود در زمینه پایداری، کاربران لازم نیست تنها در یک جهت خاص کابل را به پورت متصل نمایند و در هر صورت اتصال برقرار خواهد شد.
  • اتصالگر نوع C و کابل مخصوص آن قابلیت شارژ کردن را نیز دارا می باشد
  • طراحی آینده نگرانه باعث می شود تا در صورت توسعه سرعت های بالاتر بتوان از آن باس ها نیز بهره جست.

ظاهر این نوع اتصال جدید کاملا مشابه نسل های قبلی نمی باشد اما کاربران با استفاده از کابل ها و آداپتورهای مخصوص می توانند این تکنولوژی را بر روی پورت های قدیمی تر خود نیز استفاده کنند.

رئیس گروه توسعه دهنده USB 3.0 می گوید: با توجه به علاقه مندی کاربران برای استفاده روزانه این تکنولوژی اتصال USB، توسعه این فناوری یک امر ضروری محسوب می شود. اتصالگر نوع C جدید، به خوبی با اهداف بازار و دستگاه هایی که در آینده عرضه می شوند مطابقت خواهد داشت.

یکی از مقامات ارشد اینتل نیز اعلام کرد که امیدوارانه به این قضیه نگاه می کند و بی صبرانه منتظر است که در دستگاه های فوق باریک نظیر تبلت ها و گوشی های موبایل از این فناوری جدید استفاده نماید.

مشخصات فنی این اتصالگر جدید در سه ماهه اول سال آینده منتشر خواهد شد.

محبوب ترين ها
دسته بندی مطالب وبلاگ
آخرین نظرات ارسالی کاربران